ECA

Careers and Life Planning Team  
Class No Name Post
5C 25 SO MAN CHUNG Head Career Counsellor
5C 33 YEUNG HO EDEN Deputy Head Career Counsellor
4A 15 KHAN ABBAS Deputy Head Career Counsellor
4A 26 PANG YUK TAI ARTHUR Senior Career Counsellor
5D 20 SIN CHUN YU Senior Career Counsellor
5C 21 MAN YIN POK Senior Career Counsellor
5C 31 WOO LONG KIT Senior Career Counsellor
5D 5 FURQAN ABBAS Senior Career Counsellor
4D 9 KO KAI FUNG Senior Career Counsellor
4B 30 TSANG YAN LOK Senior Career Counsellor
5C 19 LEUNG YAN CHAK Senior Career Counsellor
5C 32 WU HUEN MING Senior Career Counsellor
5B 12 HUANG KUEN KWAN Senior Career Counsellor
       
       
Counselling Team  
Class No Name Post
5C 23 POON MAN TO Head Counseling Prefect
5B 5 CHAN WANG TIK Deputy Head Counseling Prefect
5D 1 CHAN CHIN CHING Deputy Head Counseling Prefect
5B 6 CHENG TSZ LONG Core members
5B 11 CHUNG KAI CHUNG Core members
5B 12 HUANG KUEN KWAN Core members
5B 33 WANG HEI WAI Core members
5C 10 HUANG TSZ WUN Core members
5D 19 OR KING NANG Core members
4A 5 CHANG KWAN YAU CRAIG Member
4A 9 CHOW YIN SHING Member
4A 10 CHUNG HO CHING Member
4A 12 FONG KWOK HONG Member
4A 19 LEE KA WAI Member
4A 28 SY JEFFREY Member
4B 1 AU TSZ FUNG Member
4B 8 FAN KING HEI JEFFERY Member
4B 10 HU WANG HEI Member
4B 12 IP SIK KUEN Member
4B 13 KWAN CHI FUNG Member
4B 16 LAW TIN YAU Member
4B 17 LEE LOK MING Member
4B 19 LI YUE WANG Member
4B 24 MAI TAI SHEUK Member
4B 31 TSE HO YIN Member
4B 33 TSUI MAN CHING Member
4B 36 YU CHEUK KI Member
4C 12 LAW PAK LONG Member
4C 13 LEE JEREMY Member
4C 14 LEE KA CHUN Member
4C 17 LEUNG TSZ HIN Member
4C 19 LI YIN TING Member
4C 23 SIT HON KIU Member
4C 25 TIN YU HO HUCO Member
4D 3 CHENG WAI HO Member
4D 5 CHU CHING HO Member
4D 9 KO KAI FUNG Member
4D 15 LUK WING TO DONALD Member
5A 9 KWOK SZE CHEUK CEDRIC Member
5A 24 TANG CHUN LUI Member
5B 10 CHUNG HO CHING Member
5B 30 TSANG WAI LUN Member
5C 27 TONG KA HEI Member
5D 7 HO TING YAN Member
5D 12 LAM HO KWAN Member
       
       
Discipline Team  
Class No Name Post
5C 33 YEUNG HO EDEN Head Discipline Prefect
5C 7 CHUNG CHI LUN Deputy Head Discipline Prefect
5C 20 LO TSZ KING Deputy Head Discipline Prefect
5C 5 CHEUNG PUI KWONG Senior Discipline Prefect
5C 8 CHUNG CHI PIU Senior Discipline Prefect
5C 21 MAN YIN POK Senior Discipline Prefect
5C 17 LEE WANG CHUN Discipline Prefect
5C 18 LEUNG HIN SHING Discipline Prefect
5D 18 NG HIN CHING Discipline Prefect
4A 8 CHIU WAI FU Discipline Prefect
4A 15 KHAN ABBAS Discipline Prefect
4B 2 CHAN CHEUK NAM Discipline Prefect
4B 8 FAN KING HEI JEFFERY Discipline Prefect
4B 10 HU WANG HEI Discipline Prefect
4B 12 IP SIK KUEN Discipline Prefect
4B 26 NGAN YU HANG Discipline Prefect
4B 28 TAM KAI YIN Discipline Prefect
4B 29 TING AKONS Discipline Prefect
4B 33 TSUI MAN CHING Discipline Prefect
4B 36 YU CHEUK KI Discipline Prefect
4C 25 TIN YU HO HUCO Discipline Prefect
4D 3 CHENG WAI HO Discipline Prefect
4D 9 KO KAI FUNG Discipline Prefect
4D 10 LAU SZE CHIT Discipline Prefect
4D 12 LEUNG KWONG CHUN HAROLD (left) Discipline Prefect
3A 8 FUNG CHUN KIT Discipline Prefect
3A 12 LAM HUNG YIN Discipline Prefect
3A 22 LIN CHEUK HANG Discipline Prefect
3A 27 TSOI HEI NAM (left) Discipline Prefect
3A 29 WONG TSZ HIN Discipline Prefect
3B 6 CHOW YAN CHUNG JASPER Discipline Prefect
3B 7 CHOY PAK HO Discipline Prefect
3B 8 KO CHENG XI Discipline Prefect
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Discipline Prefect
3C 17 LEE SUM CHUEN MALCOLM Discipline Prefect
3C 31 WONG KA HEI Discipline Prefect
3D 1 CAO GUANWU Discipline Prefect
3D 13 CHUN YUK HEI Discipline Prefect
3D 23 LEE PAK HEI Discipline Prefect
3D 34 WONG YU HON DRESDEN Discipline Prefect
       
       
Environmental Protection Team  
Class No Name Post
5C 20 LO TSZ KING Head
5B 11 CHUNG KAI CHUNG Deputy
5B 32 TSOI CHUN HIM Deputy
5B 12 HUANG KUEN KWAN Core members
5D 16 MA YEE CHUN ANDY Core members
4A 37 YIN TSZ HO MATTHEW Core members
4B 6 CHOY CHING HEI Core members
4B 10 HU WANG HEI Core members
4B 21 LOK CHUN MAN Core members
4B 29 TING AKONS Core members
4D 5 CHU CHING HO Core members
4D 15 LUK WING TO DONALD Core members
4A 2 CHAN KWUN CHI Member
4A 8 CHIU WAI FU Member
4C 14 LEE KA CHUN Member
4D 22 YAU HONG YIU ANDRIN Member
4B 7 CUI YUNTAI Member
4B 19 LI YUE WANG Member
4D 9 KO KAI FUNG Member
4D 11 LAU TAT HIM ISAAC Member
4D 19 TSE LONG KIT Member
3D 13 CHUN YUK HEI Member
3D 23 LEE PAK HEI Member
3A 20 LI MING FAI Member
       
       
Health and Sex Education Team  
Class No Name Post
4D 8 HUNG RAPHAEL LOK TSUN Head
4D 15 LUK WING TO DONALD Deputy
4D 2 CHEN TUNG WING Deputy
4D 22 YAU HONG YIU ANDRIN Core members
4C 5 CHEUNG HUI SEN Core members
4C 23 SIT HON KIU Core members
4D 4 CHONG CHI KIT Core members
4D 7 FUNG KA KIT Core members
       
       
Moral & Civic Education Team  
Class No Name Post
4A 9 CHOW YIN SHING Head
5C 19 LEUNG YAN CHAK Deputy
4A 28 SY JEFFREY Deputy
5C 21 MAN YIN POK Core members
4C 19 LI YIN TING Core members
5A 2 CHAN PUI KIN Member
5A 24 TANG CHUN LUI Member
5B 33 WANG HEI WAI Member
5C 15 LAU CHEUK MING Member
5C 26 TAI CHEUK YAN Member
5C 27 TONG KA HEI Member
5D 16 MA YEE CHUN ANDY Member
4B 16 LAW TIN YAU Member
4B 17 LEE LOK MING Member
4B 18 LI LOK HEI Member
4D 16 NGAI TIN HANG ADRIAN Member
4C 23 SIT HON KIU Member
4B 35 YIP YUI TO TYRUS Member
4B 10 HU WANG HEI Member
4B 13 KWAN CHI FUNG Member
4B 26 NGAN YU HANG Member
3C 8 CHOW MARCUS Member
3A 34 YIP HON KWAN Member
       
       
National Education Team  
Class No Name Post
5C 5 CHEUNG PUI KWONG Head
4A 14 HUNG HARRISON WAI LEONG Deputy
3C 6 CHEUNG PUI SUM Deputy
       
       
Social Services Team  
Class No Name Post
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Chairman
5C 19 LEUNG YAN CHAK Vice chairman
5D 26 WONG CHEUK HIN Vice chairman
5B 33 WANG HEI WAI Committee Member
5C 2 CHAN CHING HIM BOSCO Committee Member
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Committee Member
5C 23 POON MAN TO Committee Member
5D 4 CHEUNG HARRIS Sub Committee Member
5D 10 KAN TIN LAP Sub Committee Member
5D 20 SIN CHUN YU Sub Committee Member
5D 33 ZHENG DEMING Sub Committee Member
5C 18 LEUNG HIN SHING Sub Committee Member
5C 33 YEUNG HO EDEN Sub Committee Member
5B 12 HUANG KUEN KWAN Sub Committee Member
5B 35 YUEN YAT CHUNG Sub Committee Member
5A 2 CHAN PUI KIN Sub Committee Member
5A 23 SO HO WING Sub Committee Member
4D 21 WONG KWONG FAI SUNNY Sub Committee Member
4B 7 CUI YUNTAI Sub Committee Member
4A 3 CHAN MAN KIN Sub Committee Member
4A 26 PANG YUK TAI ARTHUR Sub Committee Member
3D 17 LAM HO YIN COLIN Sub Committee Member
3D 24 NG JEFFERY CHUN YIN Sub Committee Member
3B 2 CHEUNG CHEUK YIN Sub Committee Member
2D 14 LI SZE CHAI ISAAC Sub Committee Member
2B 5 CHEUNG PAK CUE Sub Committee Member
2B 29 YEUNG CHIT Sub Committee Member
2A 2 CHAN CHING KIU Sub Committee Member
2A 11 LAU LEWIS Sub Committee Member
1D 7 CHUNG KWUN POK BOSCO Sub Committee Member
1B 21 LEUNG TSZ HO Sub Committee Member
1B 24 LO LAI MING Sub Committee Member
1A 29 TAO SIU LAM Sub Committee Member
1A 31 TSUI TSZ HIN Sub Committee Member
1A 15 KWONG TSUN WAI Sub Committee Member
       
       
School Library  
Class No Name Post
5B 3 CHAN LONG HEI Head Library Prefect
5C 5 CHEUNG PUI KWONG Deputy Head Library Prefects
5C 32 WU HUEN MING Deputy Head Library Prefects
5D 23 TONG WAI SING Deputy Head Library Prefects
4A 2 CHAN KWUN CHI Senior Library Prefects
4A 37 YIN TSZ HO MATTHEW Senior Library Prefects
4C 11 LAM HAU SEAN Senior Library Prefects
4C 14 LEE KA CHUN Senior Library Prefects
4D 3 CHENG WAI HO Senior Library Prefects
5C 7 CHUNG CHI LUN Senior Library Prefects
5C 8 CHUNG CHI PIU Senior Library Prefects
5C 24 SHEN SAI HO Senior Library Prefects
5C 31 WOO LONG KIT Senior Library Prefects
5D 3 CHEUK YAT YIN Senior Library Prefects
2A 21 NG CHUN YUI Library Prefects
2A 24 TANG HO LONG Library Prefects
2A 33 YU TSZ YIU Library Prefects
2B 9 HO KYENOR Library Prefects
2B 29 YEUNG CHIT Library Prefects
2C 4 CHAN SZE IN Library Prefects
2C 19 LAW MAN KIT Library Prefects
2C 24 SHUM CHEUK KO Library Prefects
2D 30 YIP KA SUI Library Prefects
3B 16 LO CHUN SHING Library Prefects
3B 17 LO TIN CHING Library Prefects
3C 6 CHEUNG PUI SUM Library Prefects
3C 29 WONG CHAK FUNG Library Prefects
4B 1 AU TSZ FUNG Library Prefects
4C 9 HO KYEHIM Library Prefects
4C 16 LEUNG MAN YUI Library Prefects
4D 2 CHEN TUNG WING Library Prefects
4D 22 YAU HONG YIU ANDRIN Library Prefects
5A 5 CHOU LI KWOK Library Prefects
5B 6 CHENG TSZ LONG Library Prefects
5B 12 HUANG KUEN KWAN Library Prefects
5C 20 LO TSZ KING Library Prefects
5C 26 TAI CHEUK YAN Library Prefects
5D 16 MA YEE CHUN ANDY Library Prefects
5D 24 WAN CHUNG YIN Library Prefects
       
       
Student Ambassador  
Class No Name Post
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Head Ambassador
5A 17 LI TSZ HEI Deputy Head Ambassador
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Deputy Head Ambassador
4B 29 TING AKONS Deputy Head Ambassador
5A 23 SO HO WING Senior Ambassador
5C 2 CHAN CHING HIM BOSCO Senior Ambassador
5D 19 OR KING NANG Senior Ambassador
4B 16 LAW TIN YAU Senior Ambassador
4B 17 LEE LOK MING Senior Ambassador
4B 26 NGAN YU HANG Senior Ambassador
5A 21 POON HING HONG Ambassador
5C 7 CHUNG CHI LUN Ambassador
5C 8 CHUNG CHI PIU Ambassador
5C 19 LEUNG YAN CHAK Ambassador
5C 23 POON MAN TO Ambassador
5C 33 YEUNG HO EDEN Ambassador
5D 26 WONG CHEUK HIN Ambassador
4A 8 CHIU WAI FU Ambassador
4A 14 HUNG HARRISON WAI LEONG Ambassador
4A 15 KHAN ABBAS Ambassador
4A 19 LEE KA WAI Ambassador
4A 37 YIN TSZ HO MATTHEW Ambassador
4D 3 CHENG WAI HO Ambassador
3B 7 CHOY PAK HO Ambassador
3B 30 WU SIN TUNG SEAN Ambassador
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Ambassador
3D 3 CHAN CHUN YAN ISAAC (left) Ambassador
3D 13 CHUN YUK HEI Ambassador
3D 23 LEE PAK HEI Ambassador
       
       
Student Council  
Class No Name Post
5D 29 YAM KARL President
5D 10 KAN TIN LAP Vice President
5A 3 CHEUNG KA MING Core members
5A 17 LI TSZ HEI Core members
5A 27 YU HONG LAM Core members
5A 28 YUNG HO LONG Core members
5B 7 CHEUNG LIK KEE NICKY Core members
5B 21 LI KA PO Core members
5B 34 WU LOK CHING Core members
5D 7 HO TING YAN Core members
5D 20 SIN CHUN YU Core members
5D 24 WAN CHUNG YIN Core members
       
       
The Courier    
Class No Name Post
5C 20 LO TSZ KING Head
5C 16 LAW CHAK KA Core members
5C 32 WU HUEN MING Core members
5B 23 LO WAN YUE CYRUS Core members
4B 33 TSUI MAN CHING Core members
4B 34 WONG KIN HANG Core members
4D 5 CHU CHING HO Core members
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Core members
3D 13 CHUN YUK HEI Core members
3D 23 LEE PAK HEI Core members
       
       
Yellow Dragon  
Class No Name Post
5C 7 CHUNG CHI LUN Chief Editor
5C 20 LO TSZ KING Deputy Chief Editor
5C 25 SO MAN CHUNG Deputy Chief Editor
5A 21 POON HING HONG Student Editor
5A 8 JIM CHUN HAN Student Editor
5A 19 LIN SZE CHUN Student Editor
5B 23 LO WAN YUE CYRUS Student Editor
5C 8 CHUNG CHI PIU Student Editor
5C 6 CHOW CHUN Student Editor
5C 2 CHAN CHING HIM BOSCO Student Editor
5C 3 CHAN PAK TO HUGO Student Editor
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Student Editor
5C 10 HUANG TSZ WUN Student Editor
5C 16 LAW CHAK KA Designer
5C 17 LEE WANG CHUN Student Editor
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Student Editor
5C 21 MAN YIN POK Student Editor
5C 31 WOO LONG KIT Student Editor 
5C 32 WU HUEN MING Student Editor 
5C 33 YEUNG HO EDEN Student Editor 
5D 27 WONG CLAYTON DIK SUM Student Editor
5D 25 WONG ANDIES Photographer 
4B 16 LAW TIN YAU Student Editor 
4B 17 LEE LOK MING Student Editor 
       
       
Crook House    
Class No Name Post
5D 13 LAW PAK CHUN Captain
5A 11 LAM CHUN KONG Vice Captain
5B 28 SZE KA MING MARCO Vice Captain
5D 8 HU YUK Committee Member
5B 13 IP HONG KIU Committee Member
5B 32 TSOI CHUN HIM Committee Member
4A 19 LEE KA WAI Committee Member
5C 24 SHEN SAI HO Committee Member
4C 5 CHEUNG HUI SEN Committee Member
5C 28 WANG YITIAN Committee Member
5A 21 POON HING HONG Committee Member
       
       
De Rome House  
Class No Name Post
5B 16 LEE HO MAN Captain
5B 8 CHEUNG YEE HIM Vice Captain
5A 24 TANG CHUN LUI Vice Captain
5A 9 KWOK SZE CHEUK CEDRIC Committee Member
5C 19 LEUNG YAN CHAK Committee Member
5B 23 LO WAN YUE CYRUS Committee Member
4B 31 TSE HO YIN Committee Member
5B 11 CHUNG KAI CHUNG Committee Member
       
       
Dealy House    
Class No Name Post
5B 35 YUEN YAT CHUNG Captain
5C 23 POON MAN TO Vice Captain
5D 1 CHAN CHIN CHING Vice Captain
4A 9 CHOW YIN SHING Committee Member
4B 11 IP HO WANG Committee Member
5A 23 SO HO WING Committee Member
4C 13 LEE JEREMY Committee Member
4A 23 MACK HO KIU Committee Member
       
       
Kay House    
5B 5 CHAN WANG TIK Captain
5A 18 LIANG BOHDAN DING QUAN Vice Captain
5D 4 CHEUNG HARRIS Vice Captain
5A 5 CHOU LI KWOK Committee Member
5D 33 ZHENG DEMING Committee Member
5A 16 LI PAK HIM Committee Member
4C 14 LEE KA CHUN Committee Member
       
       
Stewart House  
Class No Name Post
5D 27 WONG CLAYTON DIK SUM Captain
5D 20 SIN CHUN YU Vice Captain
5B 9 CHIANG SHENG CHI RYAN Vice Captain
5B 15 LEE CHUNG HONG Committee Member
5C 16 LAW CHAK KA Committee Member
5D 17 MAK YI HANG Committee Member
4C 25 TIN YU HO HUCO Committee Member
       
       
Tanner House  
Class No Name Post
5D 25 WONG ANDIES Captain
5C 21 MAN YIN POK Vice Captain
5D 10 KAN TIN LAP Vice Captain
5D 2 CHEN KING SHING KINGSON Committee Member
5D 19 OR KING NANG Committee Member
5B 21 LI KA PO Committee Member
       
       
Williamson House  
Class No Name Post
5A 15 LEE KOON HANG Captain
4A 28 SY JEFFREY Vice Captain
5B 27 SO PAK KIU Vice Captain
4A 33 WONG CHEUK YIN Committee Member
4B 29 TING AKONS Committee Member
5B 6 CHENG TSZ LONG Committee Member
3B 11 LAM PAK HAY Committee Member
       
       
Wright House  
Class No Name Post
5B 24 NG LAI SHUN Captain
5D 22 SZE KWAN CHING Vice Captain
5C 25 SO MAN CHUNG Vice Captain
5B 33 WANG HEI WAI Committee Member
5A 26 TSUI WANG SAN Committee Member
4C 10 IP CHEUK LAM JULIAN Committee Member
5A 3 CHEUNG KA MING Committee Member
5B 12 HUANG KUEN KWAN Committee Member
       
       
Animation, Comic & Games Soc  
Class No Name Post
5A 3 CHEUNG KA MING Chairman
5C 34 YIP CHEUK LAM Vice Chairman
5B 2 CHAN KING SUM Committee Member
5A 27 YU HONG LAM Committee Member
5A 28 YUNG HO LONG Committee Member
5A 10 LAM CHING YIU Committee Member
       
       
Art Club    
Class No Name Post
4C 10 IP CHEUK LAM JULIAN Chairman
4C 9 HO KYEHIM Vice Chairman
5D 2 CHEN KING SHING KINGSON Vice Chairman
5D 33 ZHENG DEMING Committee Member
4B 5 CHOU KAI HIM Committee Member
4B 29 TING AKONS Committee Member
3A 6 CHUNG CHEUK FUNG Committee Member
3C 6 CHEUNG PUI SUM Committee Member
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Committee Member
2A 14 LEUNG HO CHING ETHAN Committee Member
2B 9 HO KYENOR Committee Member
2D 14 LI SZE CHAI ISAAC Committee Member
       
       
Astronomers Club  
Class No Name Post
5C 19 LEUNG YAN CHAK Chairman
5C 4 CHAN PAK YU BJORN Vice Chairman
5A 10 LAM CHING YIU Vice Chairman
5C 27 TONG KA HEI Committee Member
3D 13 CHUN YUK HEI Committee Member
3D 3 CHAN CHUN YAN ISAAC (left) Committee Member
       
       
Aviation Club    
Class No Name Post
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Chairman
5B 8 CHEUNG YEE HIM Vice Chairman
4C 13 LEE JEREMY Vice Chairman
5C 19 LEUNG YAN CHAK Committee Member
3D 3 CHAN CHUN YAN ISAAC (left) Committee Member
       
       
Biology Society  
Class No Name Post
5C 20 LO TSZ KING Chairman
5A 22 SHU KI FENG Vice Chairman
4D 13 LI SHEUNG CHIT Vice Chairman
5A 23 SO HO WING Committee Member
5C 2 CHAN CHING HIM BOSCO Committee Member
5C 16 LAW CHAK KA Committee Member
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Committee Member
4A 14 HUNG HARRISON WAI LEONG Committee Member
       
       
Bridge Club    
Class No Name Post
4B 28 TAM KAI YIN Chairman
       
       
Campus TV    
Class No Name Post
5B 25 NG WEI HEY Chairman
       
       
Chess & Strat. Card Game Club  
Class No Name Post
5D 30 YEUNG HOI TIK Chairman
5D 22 SZE KWAN CHING Vice Chairman
5B 29 TSANG MAN SING Committee Member
5D 9 HUI CHEUK YIN Committee Member
5D 28 WONG HO Committee Member
       
       
Chinese Association  
Class No Name Post
5C 5 CHEUNG PUI KWONG Chairman
5C 21 MAN YIN POK Vice Chairman
5C 10 HUANG TSZ WUN Vice Chairman
4A 8 CHIU WAI FU Committee Member
4B 31 TSE HO YIN Committee Member
4B 33 TSUI MAN CHING Committee Member
4C 25 TIN YU HO HUCO Committee Member
4D 3 CHENG WAI HO Committee Member
       
       
Chinese Debate Club  
Class No Name Post
4B 16 LAW TIN YAU Chairman
5C 30 WONG YUK CHUN Vice Chairman
4B 35 YIP YUI TO TYRUS Vice Chairman
4B 1 AU TSZ FUNG Committee Member
4B 9 HO CHEUK FUNG ADRIAN Committee Member
4C 19 LI YIN TING Committee Member
2C 16 LAI HO YIU JOSHUA Committee Member
       
       
Chinese Drama Society  
Class No Name Post
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Chairman
5D 26 WONG CHEUK HIN Vice Chairman
3D 33 WONG YIN CHEUK Vice Chairman
5B 33 WANG HEI WAI Committee Member
5C 32 WU HUEN MING Committee Member
5A 18 LIANG BOHDAN DING QUAN Committee Member
       
       
Chinese History Club  
Class No Name Post
5A 2 CHAN PUI KIN Chairman
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Vice Chairman
5D 26 WONG CHEUK HIN Vice Chairman
5A 23 SO HO WING Committee Member
5B 6 CHENG TSZ LONG Committee Member
5B 34 WU LOK CHING Committee Member
5C 2 CHAN CHING HIM BOSCO Committee Member
5D 1 CHAN CHIN CHING Committee Member
       
       
Chinese Martial Art Club  
Class No Name Post
5A 18 LIANG BOHDAN DING QUAN Chairman
5C 28 WANG YITIAN Vice Chairman
5C 30 WONG YUK CHUN Vice Chairman
5C 14 LAM YAT TOU MATTHEW Committee Member
4C 19 LI YIN TING Committee Member
       
       
Christian Fellowship  
Class No Name Post
3C 27 TUNG TIN CHAU ALPHA Coordinator
3C 19 LIU CHUN YIN Committee Member
       
       
Current Affairs Club  
Class No Name Post
5D 13 LAW PAK CHUN Chairman
5A 11 LAM CHUN KONG Vice Chairman
5A 26 TSUI WANG SAN Vice Chairman
5B 5 CHAN WANG TIK Committee Member
5B 13 IP HONG KIU Committee Member
5B 28 SZE KA MING MARCO Committee Member
5C 4 CHAN PAK YU BJORN Committee Member
5D 22 SZE KWAN CHING Committee Member
       
       
English Association  
Class No Name Post
5C 15 LAU CHEUK MING Chairman
4B 32 TSOI CHUN YU Vice Chairman
4D 3 CHENG WAI HO Vice Chairman
5C 24 SHEN SAI HO Committee Member
       
       
English Debate Club  
Class No Name Post
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Chairman
5C 15 LAU CHEUK MING Vice Chairman
5D 26 WONG CHEUK HIN Vice Chairman
4A 8 CHIU WAI FU Committee Member
4B 9 HO CHEUK FUNG ADRIAN Committee Member
4B 29 TING AKONS Committee Member
4B 32 TSOI CHUN YU Committee Member
4D 3 CHENG WAI HO Committee Member
       
       
Forensic Science Club  
Class No Name Post
5B 8 CHEUNG YEE HIM Chairman
4A 8 CHIU WAI FU Vice Chairman
4B 26 NGAN YU HANG Vice Chairman
5D 20 SIN CHUN YU Committee Member
4D 10 LAU SZE CHIT Committee Member
3A 1 CHAN CHING LAM Committee Member
3B 27 WONG SIU FUNG Committee Member
3D 34 WONG YU HON DRESDEN Committee Member
       
       
Gardening Society  
Class No Name Post
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Chairman
2D 14 LI SZE CHAI ISAAC Vice Chairman
3A 27 TSOI HEI NAM (left) Vice Chairman
1B 18 LAU EUGENE Committee Member
2A 2 CHAN CHING KIU Committee Member
2D 15 LO CHI SHING ALVES Committee Member
       
       
Geography Society  
Class No Name Post
5C 31 WOO LONG KIT Chairman
4B 4 CHAN YIN NOK Vice Chairman
4C 1 CHAN HERBERT Vice Chairman
3D 13 CHUN YUK HEI Committee Member
3C 6 CHEUNG PUI SUM Committee Member
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Committee Member
4C 13 LEE JEREMY Committee Member
3A 17 LEE KUN CHUNG Committee Member
       
       
History Club    
Class No Name Post
4A 8 CHIU WAI FU Chairman
4A 2 CHAN KWUN CHI Vice Chairman
4D 13 LI SHEUNG CHIT Vice Chairman
4A 15 KHAN ABBAS Committee Member
4C 9 HO KYEHIM Committee Member
4D 12 LEUNG KWONG CHUN HAROLD (left) Committee Member
4B 19 LI YUE WANG Committee Member
4C 8 HO HO CHING Committee Member
4A 12 FONG KWOK HONG Committee Member
       
       
HK Sea Cadet Corps  
Class No Name Post
5D 1 CHAN CHIN CHING Chairman
5A 12 LAM HUNG KEI Vice Chairman
5B 29 TSANG MAN SING Vice Chairman
5D 30 YEUNG HOI TIK Committee Member
4B 32 TSOI CHUN YU Committee Member
3B 17 LO TIN CHING Committee Member
3D 27 NG YU KIU Committee Member
       
       
Innovation & Technology Club  
Class No Name Post
5C 34 YIP CHEUK LAM Chairman
5C 1 CHAN CHI HIM Vice Chairman
5A 8 JIM CHUN HAN Vice Chairman
5C 6 CHOW CHUN Committee Member
5A 10 LAM CHING YIU Committee Member
4B 23 LUO YUANTAO Committee Member
4B 19 LI YUE WANG Committee Member
4C 7 FUNG YIK HEI (left) Committee Member
       
       
Interact Club    
Class No Name Post
5B 28 SZE KA MING MARCO Chairman
5A 15 LEE KOON HANG Vice Chairman
5A 26 TSUI WANG SAN Vice Chairman
3B 2 CHEUNG CHEUK YIN Committee Member
3B 3 CHEUNG HO LONG DANIEL Committee Member
3C 2 CHAN IAN Committee Member
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Committee Member
5B 27 SO PAK KIU Committee Member
5A 24 TANG CHUN LUI Committee Member
       
       
JA Programme  
Class No Name Post
5D 19 OR KING NANG Chairman
5D 12 LAM HO KWAN Vice Chairman
5B 5 CHAN WANG TIK Vice Chairman
5B 12 HUANG KUEN KWAN Committee Member
5B 33 WANG HEI WAI Committee Member
5B 34 WU LOK CHING Committee Member
5D 1 CHAN CHIN CHING Committee Member
5A 24 TANG CHUN LUI Committee Member
5B 28 SZE KA MING MARCO Committee Member
       
       
Junior Police Call  
Class No Name Post
5A 16 LI PAK HIM Chairman
       
       
Magic Club    
Class No Name Post
5D 22 SZE KWAN CHING Chairman
5D 13 LAW PAK CHUN Vice Chairman
5B 33 WANG HEI WAI Vice Chairman
5D 8 HU YUK Committee Member
5D 17 MAK YI HANG Committee Member
5A 11 LAM CHUN KONG Committee Member
3D 26 NG PAK KWAN Committee Member
       
       
Music - A Cappella Team  
Class No Name Post
5C 23 POON MAN TO Chairman
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Vice Chairman
5D 13 LAW PAK CHUN Vice Chairman
5C 4 CHAN PAK YU BJORN Committee Member
5B 15 LEE CHUNG HONG Committee Member
       
       
Music - Dance Society  
Class No Name Post
5B 8 CHEUNG YEE HIM Chairman
5A 24 TANG CHUN LUI Vice Chairman
5B 27 SO PAK KIU Vice Chairman
5A 11 LAM CHUN KONG Committee Member
5A 15 LEE KOON HANG Committee Member
5A 26 TSUI WANG SAN Committee Member
5B 5 CHAN WANG TIK Committee Member
5B 24 NG LAI SHUN Committee Member
5B 28 SZE KA MING MARCO Committee Member
5D 25 WONG ANDIES Committee Member
5D 27 WONG CLAYTON DIK SUM Committee Member
5D 13 LAW PAK CHUN Committee Member
       
       
Music - Harmonica Band  
Class No Name Post
5A 12 LAM HUNG KEI Chairman
5C 34 YIP CHEUK LAM Chairman
4B 4 CHAN YIN NOK Vice Chairman
4B 23 LUO YUANTAO Vice Chairman
3B 26 WONG PENG KIN Committee Member
       
       
Music - Male Voice Choir  
Class No Name Post
5C 3 CHAN PAK TO HUGO Chairman
5B 11 CHUNG KAI CHUNG Vice Chairman
5C 23 POON MAN TO Vice Chairman
5D 13 LAW PAK CHUN Section Leader
4A 9 CHOW YIN SHING Section Leader
4B 3 CHAN CHUN HEI Section Leader
4B 29 TING AKONS Section Leader
4B 30 TSANG YAN LOK Section Leader
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Committee Member
4B 24 MAI TAI SHEUK Committee Member
       
       
Music - Melodica Ensemble  
Class No Name Post
5C 3 CHAN PAK TO HUGO Chairman
5D 16 MA YEE CHUN ANDY Chairman
5A 12 LAM HUNG KEI Vice Chairman
4B 26 NGAN YU HANG Vice Chairman
5B 8 CHEUNG YEE HIM Committee Member
5B 19 LEE YUK YIN Committee Member
5C 34 YIP CHEUK LAM Committee Member
3D 23 LEE PAK HEI Committee Member
3D 27 NG YU KIU Committee Member
       
       
Music - Band Society  
Class No Name Post
5B 13 IP HONG KIU Chairman
5C 23 POON MAN TO Vice Chairman
5D 13 LAW PAK CHUN Vice Chairman
5B 8 CHEUNG YEE HIM Committee Member
5A 21 POON HING HONG Committee Member
4A 37 YIN TSZ HO MATTHEW Committee Member
4B 30 TSANG YAN LOK Committee Member
3A 34 YIP HON KWAN Committee Member
3D 17 LAM HO YIN COLIN Committee Member
2A 7 CHOW CHIU CHUN Committee Member
       
       
Music - Recorder Band  
Class No Name Post
4B 7 CUI YUNTAI Chairman
4A 7 CHENG SHUN CHI Vice Chairman
5C 20 LO TSZ KING Committee Member
5C 27 TONG KA HEI Committee Member
4A 16 KUM MAN NOK Committee Member
4B 7 CUI YUNTAI Committee Member
4B 19 LI YUE WANG Committee Member
       
       
Music - Stage Management Team  
Class No Name Post
5D 13 LAW PAK CHUN Chairman
5B 28 SZE KA MING MARCO Vice Chairman
5A 26 TSUI WANG SAN Vice Chairman
5B 11 CHUNG KAI CHUNG Committee Member
5C 3 CHAN PAK TO HUGO Committee Member
5C 4 CHAN PAK YU BJORN Committee Member
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Committee Member
5C 23 POON MAN TO Committee Member
5D 16 MA YEE CHUN ANDY Committee Member
4A 37 YIN TSZ HO MATTHEW Committee Member
3D 24 NG JEFFERY CHUN YIN Committee Member
5B 13 IP HONG KIU Committee Member
       
       
Music - String Orchestra  
Class No Name Post
5C 16 LAW CHAK KA Chairman
5C 25 SO MAN CHUNG Vice Chairman
5D 19 OR KING NANG Vice Chairman
5A 26 TSUI WANG SAN Section Leader
5C 18 LEUNG HIN SHING Section Leader
4A 13 HO YU HEI Committee Member
4D 17 SUEN MING HANG Committee Member
4B 33 TSUI MAN CHING Committee Member
4C 8 HO HO CHING Committee Member
3A 26 TSE KAN LUNG Committee Member
3B 19 NG TSZ HIN Committee Member
3B 31 YEUNG WAI KWAN Committee Member
       
       
Music - Treble Choir  
Class No Name Post
2A 10 KWONG YU CHUNG Chairman
2D 14 LI SZE CHAI ISAAC Vice Chairman
2A 19 LOU ARTHUR TZE HIM Vice Chairman
       
       
Music - Wind Band  
Class No Name Post
4B 16 LAW TIN YAU Chairman
4C 16 LEUNG MAN YUI Chairman
5B 28 SZE KA MING MARCO Vice Chairman
4C 20 NG CHING FUNG Vice Chairman
4B 24 MAI TAI SHEUK Committee Member
4B 32 TSOI CHUN YU Committee Member
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Committee Member
3D 8 CHAN SZE HO RYAN Committee Member
3D 13 CHUN YUK HEI Committee Member
       
       
Music Society  
Class No Name Post
5C 3 CHAN PAK TO HUGO Chairman
5A 26 TSUI WANG SAN Vice Chairman
5B 28 SZE KA MING MARCO Vice Chairman
5C 16 LAW CHAK KA Vice Chairman
5A 28 YUNG HO LONG Committee Member
5C 18 LEUNG HIN SHING Committee Member
5C 25 SO MAN CHUNG Committee Member
4A 9 CHOW YIN SHING Committee Member
4A 13 HO YU HEI Committee Member
4B 16 LAW TIN YAU Committee Member
4B 19 LI YUE WANG Committee Member
4B 24 MAI TAI SHEUK Committee Member
4B 30 TSANG YAN LOK Committee Member
4B 33 TSUI MAN CHING Committee Member
4C 8 HO HO CHING Committee Member
4C 16 LEUNG MAN YUI Committee Member
4C 20 NG CHING FUNG Committee Member
3C 7 CHO CHI KONG CARLTON Committee Member
3D 12 CHIU TING NGAI JASPER Committee Member
       
       
Orienteering Club  
Class No Name Post
4C 12 LAW PAK LONG Chairman
5A 18 LIANG BOHDAN DING QUAN Vice Chairman
5D 7 HO TING YAN Vice Chairman
4C 25 TIN YU HO HUCO Committee Member
4B 32 TSOI CHUN YU Committee Member
4B 24 MAI TAI SHEUK Committee Member
4A 25 NG YUN HING Committee Member
3A 27 TSOI HEI NAM (left) Committee Member
       
       
Photo & Multi-media Prod Club  
Class No Name Post
5D 25 WONG ANDIES Chairman
5C 30 WONG YUK CHUN Vice Chairman
4C 23 SIT HON KIU Vice Chairman
4C 13 LEE JEREMY Committee Member
5D 8 HU YUK Committee Member
3A 34 YIP HON KWAN Committee Member
4A 27 SHUM TSZ CHUNG Committee Member
5B 28 SZE KA MING MARCO Committee Member
       
       
Physics Society  
Class No Name Post
5c 1 CHAN CHI HIM Chairman
5a 8 JIM CHUN HAN Vice Chairman
5a 10 LAM CHING YIU Vice Chairman
4b 14 LAM MAN YUK Committee Member
4b 1 AU TSZ FUNG Committee Member
4a 13 HO YU HEI Committee Member
5c 4 CHAN PAK YU BJORN Committee Member
5b 19 LEE YUK YIN Committee Member
4b 36 YU CHEUK KI Committee Member
       
       
Putonghua Club  
Class No Name Post
5C 25 SO MAN CHUNG Chairman
5B 36 ZHOU YUEN CHAK Vice Chairman
5B 15 LEE CHUNG HONG Vice Chairman
5C 12 LAM CHIU LONG Committee Member
4A 31 TSUI CHAK WANG Committee Member
4A 32 TSUI YU SING Committee Member
       
       
Road Safety Patrol  
Class No Name Post
5D 13 LAW PAK CHUN Chairman
5D 17 MAK YI HANG Vice Chairman
5D 22 SZE KWAN CHING Vice Chairman
5A 11 LAM CHUN KONG Committee Member
5B 5 CHAN WANG TIK Committee Member
5B 8 CHEUNG YEE HIM Committee Member
5B 33 WANG HEI WAI Committee Member
5A 15 LEE KOON HANG Committee Member
5D 5 FURQAN ABBAS Committee Member
       
       
Science Association  
Class No Name Post
5A 22 SHU KI FENG Chairman
5C 15 LAU CHEUK MING Vice Chairman
5C 20 LO TSZ KING Vice Chairman
4B 9 HO CHEUK FUNG ADRIAN Committee Member
4B 24 MAI TAI SHEUK Committee Member
3A 27 TSOI HEI NAM (left) Committee Member
3C 19 LIU CHUN YIN Committee Member
       
       
Scouts ( 12th Group HK )  
Class No Name Post
5B 35 YUEN YAT CHUNG Chairman
5D 4 CHEUNG HARRIS Vice Chairman
5D 33 ZHENG DEMING Vice Chairman
5C 18 LEUNG HIN SHING Committee Member
4B 11 IP HO WANG Committee Member
4B 10 HU WANG HEI Committee Member
4C 19 LI YIN TING Committee Member
4A 35 WONG LEONG Committee Member
       
       
Society of Computer Studies  
Class No Name Post
5C 1 CHAN CHI HIM Chairman
5C 34 YIP CHEUK LAM Vice Chairman
4A 6 CHEN KYLE Vice Chairman
3A 30 WUZIQI Committee Member
3C 10 FU SZE HO EDISON Committee Member
4B 19 LI YUE WANG Committee Member
5A 10 LAM CHING YIU Committee Member
4C 7 FUNG YIK HEI (left) Committee Member
       
       
Society of Mathematical Studies  
Class No Name Post
5A 8 JIM CHUN HAN Chairman
5C 14 LAM YAT TOU MATTHEW Vice Chairman
5C 1 CHAN CHI HIM Vice Chairman
5C 6 CHOW CHUN Committee Member
5D 12 LAM HO KWAN Committee Member
5A 10 LAM CHING YIU Committee Member
4B 28 TAM KAI YIN Committee Member
4A 6 CHEN KYLE Committee Member
       
       
Society of Social Science  
Class No Name Post
5A 24 TANG CHUN LUI Chairman
5D 22 SZE KWAN CHING Vice Chairman
5C 4 CHAN PAK YU BJORN Vice Chairman
5B 12 HUANG KUEN KWAN Committee Member
5B 33 WANG HEI WAI Committee Member
5B 13 IP HONG KIU Committee Member
5D 13 LAW PAK CHUN Committee Member
       
       
Sports Union    
Class No Name Post
5B 5 CHAN WANG TIK Chairman
5A 15 LEE KOON HANG Vice Chairman
5D 13 LAW PAK CHUN Committee Member
5D 8 HU YUK Committee Member
5B 24 NG LAI SHUN Committee Member
5A 11 LAM CHUN KONG Committee Member
4D 3 CHENG WAI HO Committee Member
4D 10 LAU SZE CHIT Committee Member
5B 15 LEE CHUNG HONG Committee Member
5D 25 WONG ANDIES Committee Member
5D 27 WONG CLAYTON DIK SUM Committee Member
4B 9 HO CHEUK FUNG ADRIAN Committee Member
4C 25 TIN YU HO HUCO Committee Member
4D 8 HUNG RAPHAEL LOK TSUN Committee Member
5B 32 TSOI CHUN HIM Committee Member
5B 11 CHUNG KAI CHUNG Committee Member
4C 12 LAW PAK LONG Committee Member
       
       
The HK AYP    
Class No Name Post
5A 23 SO HO WING Chairman
5C 2 CHAN CHING HIM BOSCO Vice Chairman
5C 29 WONG WAI CHIU WESLEY Vice Chairman
5C 11 KWONG TSZ YU HAYSON Committee Member
5D 12 LAM HO KWAN Committee Member
4B 6 CHOY CHING HEI Vice Chairman
4C 30 WONG CHIT MAN Committee Member
       
       
Youth Red Cross Unit  
Class No Name Post
5A 14 LEE CHUN HO JONATHAN Chairman
4A 4 CHAN SUNG HEI Vice Chairman
4C 26 TSANG CHUN HEI Vice Chairman
4A 3 CHAN MAN KIN Committee Member
4C 14 LEE KA CHUN Committee Member
4C 6 CHONG TSUN WAH NATHANIEL Committee Member